چند نکته در مورد جمع‌بندی ادبیات؛ تجربه رتبه‌های برتر

سؤالی که خیلی از دانش آموزان کنکوری در این ایام دارن این هست که درس ادبیات رو تو این مدت باقی مونده چطور باید مطالعه کنن و کارهایی که لازم هست برای این درس انجام بدن چیا هست؟

☑️پاسخ:

برای دو گروه از داوطلبان دو نسخه متفاوت پیشنهاد می شود:

🔘دسته اول دانش آموزانی كه تا الآن مباحث آرایه،زبان فارسی و قرابت رو تا حد قابل قبولی جمع كردند، برای آنها بهترین كار حل كنكورهای سال های قبل از سوال 9 تا 25 بصورت روزانه و نیز مطالعه مباحث املا،لغت و تاریخ ادبیات روزی 1/5 ساعت است.

لازم به ذکر هست در این میان دانش آموز باید مرورِ خوبی هم روی خلاصه های خودش داشته باشه و خوب از ان ها استفاده کنه تا یادآوری مطالب براش آسون تر بشه.

🔘دسته دوم داوطلبانی هستند كه هنوز موفق به جمع بندی مباحث آرایه،زبان فارسی و قرابت نشده اند. برای این دسته از عزیزان توصیه می شود حداكثر تا هفته اول خرداد كیفیت مطالعاتی لازم را در این مباحث به دست آورند(یعنی تا سر حد امکان این مباحث رو و مهمترین مباحثش رو مطالعه کنن)سپس با در نظر گرفتن زمان بیشتری به مباحث حفظی بپردازند و با تست و مطالعه بیشتر در این امر نیز مسلط شوند.

همه دانش آموزان در نظر داشته باشند برای دو روزی كه برای امتحان پایان ترم سال دوازدهم زمان دارند حتما برنامه حل تست و جمع بندی سال دوازدهم را اجرا كنند.(هم به صورت تستی و کمی به صورت تشریحی)

اسکرول به بالا