همین الان به فکر باش!

خیلی از دانش آموزان وقتی مطلبی رو مطالعه می کنند یا درسی رو جمع بندی می کنن و می بینن که نمی تونن خوب تست هاش رو کار کنن سریع ناامید میشن و دست از کار میشکن و در فکری عمیق فرو میرن که چرا من نمیتونم چرا بقیه میتونن و من نمیتونم.

چرا هرچی تلاش میکنم نمیتونم خوب نتیجه بگیرم.چرا هرچی بیشتر میخونم کمتر میتونم تست ها رو بزنم.در همین لحظلات فکرهای عجیب و غریبِ دیگه ای هم میاد سراغشون از جمله اینکه من دیگه نمیتونم موفق باشم،من نمیتونم اصلاً درس ها رو یاد بگیرم،من وقتم رو از دست دادم و نمیتونم جبران کنم و…و خودشون رو میندازن تو چاه یأس و ناامیدی و هر لحظه خودشون رو بیشتر غرقِ این مورد میکنن.
ولی تا حالا شده بیاین و به خودتون بگین که باید الآن چیکار کنم؟چجوری باید این مشکلم رو حل کنم؟
خب اصلِ مطلب هم همینه،اصلاً دلیل موفقیت و رتبه برتر شدن داوطلبا همین هست که دنبال چاره ای هستن تا بتونن مشکلاتشون رو حل کنن و راه جدیدی رو برای خودشون در نظر بگیرن تا بتونن بهتر از پیش باشن.بتونن دیگه تو تست ها کم نیارن و با سرعت بیشتری تست ها رو حل کنن تا بتونن جزوِ بهترین ها باشن.
رتبه های برتر “خواستن” که رتبه برتر بشن.دنبال این نبودن که همیشه ناامیدی رو به خودشون تزریق کنن و روز به روز حال خودشون رو بدتر کنن و زمان رو از دست بدن و همه پل های پشت سرشون رو خراب کنن.
فکر کنین دنبالِ راه چراه باشین و از تجریبه های رتبه های برتر استفاده کنین.بعد از کنکور دیگه استفاده از تجربه ها فایده ای نداره اصلا به چه درد میخوره؟بعد از کنکور فقط میتونین حسرت این رو بخورین که چرا خیلی از کارهایی رو که میتونستین برای بهتر کردن وضعیت خودتون انجام بدین رو انجام ندادین.
پس الآن به فکر باشین فردا خیلی دیره.

اسکرول به بالا