منفی بافی؛ قاتل انگیزه

یکی از عواملی که خیلی تاثیر گذاره روی روحیه شما تو سال کنکور و حتی قبل از اون، افرادی هستند که تمام مدت رو به منفی بافی می‌گذرونند!


حتما میشناسین چنین افرادی رو توی دوستان، فامیل و آشنایان
همنشینی با چنین افرادی آدم رو خسته میکنه و با افکار مخربشون ذهن شمارو از هدفی که برای خودتون درنظر گرفتین ، دور میکنه ، هرچقدر که هدف شما براتون ارزشمند و در دسترس باشه ، به مرور زمان و تحت تاثیر منفی بافی و گاهی غرض ورز اونا ، براتون دور و غیر قابل دسترس میشه ….
اتفاقی که می افته اینه که به مرور زمان اونها شمارو با افکار خودشون منطبق میکنن و شما هم تبدیل به فردی با افکار منفی میشین، دیگه هدف رو دنبال نمی کنین چون فکرمیکنین وقتی “نمیشه “چرا تلاش کنم؟!
توی این مرحله، به یاد بیارین قبل از هم صحبتی با چنین افرادی ،چه انگیزه و همتی داشتین و چرا اون موقع حتی با وجود اینکه میدونستین چنین موانعی هست،امید داشتین؟

چه کار باید کرد؟

●برای خودتون حد و مرز تعیین کنین
بین خودتون و این افراد فاصله بندازین و اگه به اجبار باهاشون ارتباط دارین ، تا حد ممکن محدود و کوتاه باشه
●فکر نکنید!
منفی بافی رو دور بندازین و ساعت ها رو به تجزیه و تحلیلش نگذرونین !در این صورت فقط انرژی و وقت با ارزش خودتون رو از دست دادین !
●همچنان مثبت فکرکنید
به هدفتون فکر کنین و اینکه چطور موانع رو کنار بزنین نه اینکه چطور پشتشون متوقف شین !
●برای خودتون ارزش قاءل باشین
گوش کردن به حرف دیگران و استفاده از تجربیاتشون خیلی مفید و سازندس اما درصورتی که احساس کردین شمارو از هدفتون دور میکنه ، توجه نکنین و بیشتر جنبه های مثبت راه رو در نظر بگیرین ، یادتون باشه این تلاش شماست که مهمه نه فکر و نظر دیگران !

اسکرول به بالا